Delavnice za krepitev zdravja v mesecu aprilu 2022

Informacije in obvezne prijave: 041 682 288 ali ckz@zd-sb.si

ZDRAVO ŽIVIM - Zdravstveni dom

Sreda, 6. 4. 2022, ob 16:00 uri (eno srečanje)

SLADKORNA BOLEZEN TIPA 2 - Zdravstveni dom

Sreda, 13. 4. 2022, ob 16:00 uri (eno srečanje)

S SLADKORNO BOLEZNIJO SKOZI ŽIVLJENJE - Zdravstveni dom

Pričetek v ponedeljek, 11. 4. 2022, ob 17:00 uri (4 srečanja ob ponedeljkih)

ZDRAVO JEM - Zdravstveni dom

Pričetek v četrtek, 7. 4. 2022, ob 10:30 uri (4 srečanja ob četrtkih)

PREIZKUS HOJE NA 2 KM - Bistriški park

Ponedeljek, 4. 4. 2022, ob 18:00 uri (eno srečanje)

POHOD - Zbirno mesto pred Zdravstvenim domom

Četrtek, 14. 4. 2022, ob 9:00 uri

TESTIRANJE TELESNE PRIPRAVLJENOSTI - Telovadnica 2. OŠ

Sreda, 20. 4. 2022, ob 17:00 uri (eno srečanje)

Informacije in prijave: 041 682 288 ali ckz@zd-sb.si

Obiščite tudi Facebook profil in YouTube kanal, kjer smo za vas pripravili objave in posnetke povezane z zdravim življenjskim slogom (gibalne vaje, uravnotežena prehrana, duševno zdravje...).

Pripravili smo tudi priročnik Tesnoba v času pandemije, ki vam lahko v negotovih časih pomaga razumeti neprijetna čustva in misli, ter ponuja nasvete, kako nanje konstruktivno reagirati. V njem najdete pojasnitev osnovnih pojmov, vaje, s katerimi si lahko pomagate izboljšati vaše počutje, in vrsto uporabnih spletnih povezav.

Cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu (KME)

Slovenska Bistrica s širšo okolico sodi med območje, kjer je verjetnost okužb, ki jih prinašajo klopi, izjemno visoka, te pa lahko resno ogrožajo zdravje prebivalstva. Za bolezen kot je klopni meningoencefalitis ni zdravila, lahko pa jo preprečimo s cepljenjem in ostalimi ukrepi, kot so oblačila, repelenti ter čimprejšnja odstranitev iz kože. Tveganju okužb so izpostavljeni ljudje vseh starosti, tudi otroci, še posebej tisti, ki se veliko gibajo v naravi ali opravljajo aktivnosti na prostem.

V Zdravstvenem domu Slov. Bistrica bomo izvedli cepilno akcijo zaščite pred klopnim meningoencefalitisom, beli in moder kontejner na parkirišču.

Cepljenje odraslih in otrok bo potekalo:

• v sredo 23.03.2022 od 14.00 do 19.00
  • v sredo 20.04.2022 od 14.00 do 19.00

Cepijo se lahko ZDRAVI. Za ljudi z akutno vročinsko boleznijo in tiste, ki so alergični na jajčne beljakovine ali sestavine cepiva cepljenje ni priporočljivo. Presledek med cepivom proti Covid-19 in ostalimi cepljenji je 14 dni.

Za osnovno cepljenje so potrebni trije odmerki cepiva (drugi odmerek sledi 1-3 mesece po prvem, tretji pa 5-12 mesecev po drugem). Za vzdrževanje zaščite so nato potrebni še poživitveni odmerki, prvi po treh letih, naslednji pa na pet let. Pri osebah, starih 60 let ali več, so poživitveni odmerki priporočljivi na tri leta.

Dodatne informacije o cepivu najdete na spletnem mestu:

Cena cepljenja bo v času akcije znašala 20€ - tako za odrasle kot za otroke. Plačilo bo možno s plačilno kartico ali z gotovino.

Vse, ki imate cepilno knjižico prosimo, da jo prinesete s seboj.

Na cepljenje se ni potrebno naročiti.

Datoteka